Baseus EnerFill FT11 External Battery Bank, 10000mAh, 27W, PD + QI + FQI, 2 x QI - 1 x USB-C, Black P1008210G123-00
ID: 374014
EAN: 6932172692667
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
24 months
Low stock
Delivery on time guaranteed
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
Expert support team
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
Return the product
View full details
Presentation
External accessory External Battery
Integrated cable No
Battery capacity 10000mAh
Output interface 2 x QI / 1 x USB-C
Power load 27W
Charging technology Power Delivery / Wireless / Fast Wireless
Sale package
Content External Battery / Cable
Baseus
  • Wired and wireless charging
  • Phone or smartwatch?
  • No need to choose anymore. You can power both your Apple Watch and your phone with the same Power Bank. Choose a practical 2 in 1 product.
  • Specifications:
  • Material: polycarbonate;
  • Input current: 5V/3A, 9V/2.22A;
  • Output current: 5V/2.4A, 9V/2.22A, 12V/1.5A, 10V/2.25A;
  • Power: 15W;
  • Watch charging power: 2.5W;
  • Cable power: 27W;
  • Capacity: 10000mAh;
  • Dimensions: 104.9 68.7 18.35 mm;
  • Weight: 196g;
  • Package includes: external battery, Type-C cable.
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%