Network Charger Forever TC-07-30AC, 30W, 3A, 1 x USB-A - 1 x USB-C, White
ID: 327830
EAN: 5900495139351
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
24 months
Low stock
Delivery on time guaranteed
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
Expert support team
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
Return the product
View full details
Presentation
Retractable cable No
Product range TC-07-30AC
Output USB-A (5V / 3A / 9V / 2A / 12V / 1.5A) / USB-C (5V / 3A / 9V / 2.2A / 12V / 1.5A)
Fast charging Yes
Port (output) charger 1 x USB-A / 1 x USB-C
Power load 30W
Charging technology Power Delivery / Quick Charge
Charger type Network Charger
Sale package
Pack Blister
Content Network Charger
Product status New
Forever Network Charger TC-07-30AC - White
The Forever TC-07-30AC network charger is ideal for powering a mobile device quickly and safely.
It is equipped with Quick Charge (USB) and Power Delivery (USB Type-C) technologies.
It is compatible with most fast charging protocols and has built-in
incarcator-retea-forever-tc-07-30ac-2C-30w-2C-3a-2C-1-x-usb-a---1-x-usb-c-2C-alb
Features:
- Fast Charging: Yes
- Charging Power: 30W
Customer Reviews
Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
0%
0%